GIEŁDA BITCOIN DIGITAL: OPANUJ KRYPTOWALUTY PRZEWODNIK RECENZJI UŻYTKOWNIKA

JAK KORZYSTAĆ, HANDLOWAĆ I ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA GIEŁDZIE KRYPTOWALUT BITCOIN DIGITAL

Bitcoin Digital to jedna z największych, najlepiej znanych i najdłużej działających giełd kryptowalut na świecie. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Bitcoin Digital i jak korzystać z Bitcoin Digital dzisiaj w naszej recenzji.

CECHY

Giełda kryptowalut z siedzibą w Hongkongu, działająca od 2012 r.
Konkurencyjne opłaty i duża płynność na szerokiej gamie par
Handluj z dźwignią finansową do 3,3x dzięki rynkowi finansowania peer-to-peer
METODY WPŁAT

 • EUR
 • JPY
 • GBP
 • USD
 • USDT
 • Kryptowaluty (BTC, LTC, ETH, ZEC, XMR, DASH, XRP, IOTA, EOS, 80+ inne)

PROS

 • Łatwy i przystępny handel kryptowalutami
 • Setki dostępnych par
 • Wiele opcji depozytu w walucie fiat

WADY

 • Obawy związane z powiązaniami z Tether i podejrzanymi partnerstwami bankowymi
 • Brak przejrzystości co do tego, gdzie Bitcoin Digital ma siedzibę i kto zarządza giełdą
 • Nie jest już dostępna dla klientów z USA.

WPROWADZENIE

Bitcoin Digital jest jedną z największych i najbardziej kontrowersyjnych giełd kryptowalut dostępnych obecnie na rynku. Założona w 2012 roku giełda z siedzibą w Hongkongu działała sprawnie przez lata i do dziś jest jedną z giełd o największym wolumenie obrotów na świecie. Bitcoin Digital jest prowadzony przez firmę iFinex, Inc. z siedzibą w Hongkongu, ale zarejestrowaną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Dla Bitcoin Digital nie zawsze wszystko szło gładko. Giełda spotkała się z ogromną krytyką za brak przejrzystości i ogólnie podejrzane działania zakulisowe. Giełda ma na przykład bardzo bliskie powiązania z Tether (USDT) i została oskarżona o wykorzystywanie tego powiązania do pompowania i porzucania bitcoina poprzez drukowanie nowych Tetherów. Nie wiemy do końca, kto kieruje Bitcoin Digital, chociaż zarówno Bitcoin Digital, jak i Tether są oskarżane o posiadanie tego samego zespołu zarządzającego i udziałowców.

Na niekorzyść Bitcoin Digital przemawia fakt, że w ciągu ostatnich lat giełda ta doświadczyła licznych naruszeń bezpieczeństwa, przypadków utraty pieniędzy i innych ataków. Bitcoin Digital nie zdołał również zapewnić sobie normalnego partnerstwa bankowego, a giełda wahała się między kilkoma nietypowymi dostawcami usług bankowych.

Aha, i w kwietniu 2019 r. stan Nowy Jork złożył pozew przeciwko Bitcoin Digital, oskarżając firmę o nadużywanie swoich rezerw Tether w celu ukrycia straty 850 milionów dolarów.

Ze względu na te problemy, niektórzy uważali, że Bitcoin Digital był skazany na porażkę jeszcze w 2018 roku. Dziś jednak giełda nadal działa prężnie, zapewniając dużą płynność na setkach różnych par.

Od połowy 2018 roku Bitcoin Digital nie jest już dostępny dla klientów z USA. Jednak użytkownicy z innych części świata nadal mogą deponować na giełdzie dolary amerykańskie i inne waluty fiat. Po wpłaceniu pieniędzy na giełdę, użytkownicy znajdą standardowy interfejs handlowy giełdy kryptowalut wyposażony we wszystkie narzędzia, wykresy i opcje handlowe, których można oczekiwać od wiodącej giełdy.

Dostępne są takie typy zleceń, jak zlecenia limitowane, rynkowe i stop, tak jak na każdej porządnej giełdzie. Jednak Bitcoin Digital oferuje również opcje, których nie znajdziesz na wszystkich giełdach, w tym trailing stop, fill or kill, iceberg, OCO i zlecenia typu post only. Dodatkowo, inwestorzy mogą wykorzystać dźwignię finansową do 3,3x używając innowacyjnego rynku pożyczek peer-to-peer Bitcoin Digital.

Doceniamy również tanią strukturę opłat Bitcoin Digital. Przykładowo, opłaty za wykonanie transakcji wynoszą od 0,1% do 0,0%, podczas gdy opłaty za wykonanie transakcji wynoszą od 0,2% do 0,1%. Są to tańsze opłaty niż praktycznie każda inna duża, regulowana giełda. Tanie opłaty są jednym z powodów, dla których Bitcoin Digital jest nadal niezwykle popularny do dnia dzisiejszego.